Subiect: Jurnal Denisa :)
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 04 iul 2012, 15:41:53
PopDenisa's Avatar
PopDenisa PopDenisa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 12 mai 2012
Locaţie: Cluj Napoca, Romania
Vârsta: 28
Date: 170cm, 60kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Denisa :)

Buna Adina :* Pastilele acelea nu cred ca au cum sa imi faca vreun rau, pe prospectul ***** si regenerare zice: 'Are calitati: antiinflamator, detoxifiant, laxativ, antobacterian, antifungic, hepatoprotector, ajuta la curatarea tractului digestiv, antireumatic, vitaminizant etc etc'
Iar despre ********* : lipolitic, depurativ, laxativ usor, diuretic, armonizator al starilor pshihoemotionale, scade apetitul, scade efictient apetitul pentru gustul dulce. Nu mi-au fost recomandate de medic, le-am luat eu dintr-un magazin naturist

Mersi mult pentru idei de mese :* Acuma imi tot fac liste cu ce si cand sa mananc
De obicei la gustari mananc un fruct sau migdale (trebuie sa imi cumpar si caju pentru ca il ador).

Astazi am mancat asa:
MD: un bol de lapte 1,5% grasime cu 3 pumni de musli fara zahar/fara fructe
Gustare 1: 3 feli de pepene galben + o nectarina + o banana
Pranz: o felie de paine neagra cu somon afumat si lamaie
Gustare 2: o nectarina
E okei?
La ora 6 urmeaza cina...dar nu stiu ce sa mananc
PopDenisa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1636 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1119 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Regulament; 04 iul 2012 at 15:47:03. Motiv: Atentionare: PROMOVAREA PASTILELOR DE SLABIT ESTE INTERZISA PE SLABUTE / NU SE PERMIT PARERI NEAVIZATE