View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 30 iul 2012, 20:26:24
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Mihaela

Citat:
Anterior postat de michellabfirst Vezi mesajul
Incep jurnalul meu cu o mica prezentare pt ca voi sa ma cunoasteti.
Sunt Mihaela, am 36 de ani, casatorita cu doi copii.Un baiat de 21 de ani si o fetita de 4 ani.
Dupa nasterea fetitei am ramas cu un surplus de greutate (20kg mai exact) de care nu reusesc sa scap.Nu am destula ambitie.
De aprox. o luna tin dieta (daca pot sa zic asa), fac atentie la ce mananc, fara dulciuri, prajeli, fainoase etc. Stiti voi cum sta treaba cu regimurile astea.Si fac si sala in paralel, mai bine spus lucrez cardio cam 60 min la intensitate medie.
Offf!!! Nu prea sunt ordonata in idei (ceva ce ma caracterizeaza :p)
Acum o luna cand am inceput asa zisa dieta, am plecat de la 75,5 kg.Acum sunt la 70 kg.Dar vreau sa tin Rina pt ca mi se pare mai usor de tinut (am mai tinut candva o luna de zile si am slabit cam 5kg) si apoi are cam tot ce organismul are nevoie.
Nu stiu daca voi reusi sa tin macar cele trei luni, eu sper din tot sufletul.Poate ca alaturi de voi si de tine jurnalule, voi avea mai multa ambitie si voi fi mai motivata alaturi de atatea fete ambitioase si frumoase.
Revin cu masuratorile exacte si ce am mancat pe ziua de azi
Buna Mihaela si bine ai venit printre noi!

Multi ani sanatosi atat tie, cat si copiilor tai

Te invit sa iti postezi meniurile de acum, ca sa ne facem o impresie despre alimentatia ta actuala, poate nu trebuie schimbat nimic sau poate trebuie. Mai bine o slabire inceata, dar sigura, decat o iluzie.

Cu siguranta te vom ajuta si sustine in drumul catre slabuta sanatoasa din tine.

Mult succes!
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii