View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 19 aug 2012, 22:40:02
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: RAPORT LA MENTINERE-VentoFreddo

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Un nou jurnal...de data asta cu mentinerea.Am reusit sa slabesc(iar) cu dieta Montignac.De fapt un mod de viata nu o dieta..in timpul in care am tinut Monty am invatat un nou mod de a privi alimentele,de a le combina si de a ma obisnui cu unele noi in alimentatia mea..si de a inlatura altele,de care credeam ca nu am sa ma pot lipsesc in veci.(zaharul,painea,orezul,cartofii etc).
azi m-am cantarit si am modificat tikerul..64 kg in cap.Sunt incantata ca deja ma mentin de cateva saptamani,ba chiar am mai scazut cateva sute de grame.Urmeaza(sper) si introducerea sportului,ca sa fie totul perfect,pt ca e drept ca am slabit, dar fara sport pielea nu are tonus si se vad ceva valurele pe pulpe mai ales..
la mentinere nu mai salvez meniurile,le-am salvat cat timp am tinut dieta,cu mici exceptii(zilele cand calcam stramb).
meniul de azi:
md-o cana de lapte cu cafea
pranz-300 gr somon in tigaie,salata de rosii si ardei iute,jumatate guguloi mozzarella,un pahar de vin alb.
cina-prune(voiam legume sote,dar e asa cald ca nu-mi arde nici de gatit..si prunele erau in frigider,numai bine au picat).
Noapte buna,pe maine la raport!
multa bafta cu mentinerea!
esti super tare! sigur te vei mentine!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat