Subiect: Jurnal Ludmila
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 21 sep 2012, 08:08:12
liudy9k's Avatar
liudy9k liudy9k este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 19 aug 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Scarsdale
Date: 175cm, 96.5kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Ludmila

Buna dimineata!
Multumesc, Marina, pentru urari!
Tocmai am terminat de mancat micul dejun, care a fost acelasi ca si ieri si a intrat cam greu astazi:
Cereale multifruct SanoVita - 50 g
Iaurt dietetic Lacteea - 100 ml
Branza de vaci Hochland - 100 g
Fructe Goji SanoVita - 20 g

Pentru pranz, mi-am pregatit pachetelul cu:
2 rosii,
un ardei
50 gr bagheta cu seminte de la Angst si
100 g telemea de oaie

Cina, pe care tot la serviciu o s-o mananc, ramane deocamdata o necunoscuta, dar mi-ar placea sa pap ceva carnita cu sos si legume.

M-am mai gandit sa mananc la cantina noastra la pranz si sa las pachetelul pentru cina... Sa vedem...

Gustarile, si ele necunoscute in aceasta dimineata, probabil vor aparea pe parcursul zilei din diferite directii "colegiale", dar promit sa fiu cuminte si sa iau doar ce este mai bun pentru mine

Ieri am avut o "gustare" de peste 400 de calorii pe care am cumparat-o cu manutele mele si m-am suparat foarte tare caci nustiu cum sa scap de aceasta dependenta de produsele de patiserie, mereu la indemana cand mi se face foame, si nu numai.

Sunt de groaza cu mine insami. Sunt un om harnic la serviciu si lenes pe-acasa si prin viata personala, dar despre asta poate o sa scriu alta data...

Presimt ca va fi o zi placuta pentru mine astazi, chiar daca afara e gri si frigul vajaie acum prin geam si intra sub plapuma...

O zi frumoasa tuturor si spor in ramura !
liudy9k, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2352 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1061 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de liudy9k; 21 sep 2012 at 08:19:14.