View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 02 oct 2012, 09:15:11
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal de "Buna dimineata!". Istoria nu se va mai repeta.

Buna si bine ai venit!Iti doresc multa bafta si ambitie!Asa cum ai spus, faptul ca stai in camin nu e scuza.SI eu o inaintam ca pe o scuza, dar nu e. Cand am spus ca vreau sa slabesc asa a fost: am strans niste banuti si am cumparat un stepper, l-am luat in camera si am trecut la pedalat. In special cand nu erau colegele in camera. Dar daca se nimereau in camera, asta e...Mi-a fost jena la inceput dar m-am obisnuit, ba chiar le-am corupt si pe ele cu sportul si atunci am trecut la aerobic TJ in camera, fara rusine, fara jena!Nu ai de ce sa te simti stanjenita!Daca au program aiurea de mese, ignora!Tu mananca dupa propriul program si gata!Eu si aici aveam un stress. Pt ca ele mancau destul de anapoda iar eu de 3 ori pe zi, ore fixe, mese stabilite, alimente cantarite. Vai, nici nu pot sa iti spun ce aiurea m-am simtit cand am vazut cum se uitau la mine....Dar e iata mea, e alegerea mea de a trai sanatos si basta!Daca vrei poti, stiu ca poti, toate putem!Ambitie iti trebuie si determinare!
O zi buna iti doresc!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]