View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 15 mar 2010, 21:13:25
flory05's Avatar
flory05 flory05 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 04 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Mancat sanatos+Montignac+Dieta Disociata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Flory05-Vreau sa slabesc sanatos

Buna, multumesc frumos de intampinare. Am adaugat cam ce am mancat azi, recunosc ca a fost mai putin insa pentru mine a fost de ajuns azi mai ales ca am avut si foarte mult de lucru. Sport fac acasa, la stepper, abdomene si cateva exercitii pentru solduri si coapse. Seara ma infasor cu folie alimentara dupa ce mi-am aplicat crema Supliform de la Hofigal si apoi ma pun pe exercitii cam o ora pe zi, transpir bine de tot si ma simt mai bine. In general, incerc sa mananc carne cu legume, fructe, iaurt mai slabut, paine foarte putina, daca imi este foarte pofta de ceva dulce, mananc o bucatica de ciocolata amaruie cu menta. Sper sa ajung la greutatea dorita, e prima oara cand reusesc sa tin o dieta atat de mult si de care sa nu ma fi plictisit deja. Oricum, nu prea am mai stat sa numar caloriile, la inceput am facut asta, insa acum incerc sa mananc putin si des, sa am 3 mese si 1-2 gustari si sa nu mai mananc dupa ora 19. Kisses!
flory05, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1841 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1324 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1325 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]