Subiect: Jurnal Adella
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 19 iun 2009, 15:25:56
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Jurnal Adella

Adela,mult norcoc de casuta noua.
E bine ca te-ai decis sa faci ceva din tamp,nu cand vei aveam 25 de kg de dat jos.
Vei avea toata sustinerea noastra si pe a mea.
Ce ar fi sa calculezi tu cate calorii ai pe ziua de azi?Eu cred ca mai mult de maxim 500 nu ai.Tie nu ti se par putine?De slabit o sa slabesti,dar eu sunt sigura ca in maxim un an vei pune dublu inapoi.Cauta in forum experiente traumatizante,si sper ca te vei convinge.Cat timp crezi ca vei reusi sa manaci asa de putin?Si cand vei reveni la normal,nu cred ca vei putea manca mai mult de 800 de calorii ca sa nu te ingrasi.Crezi ca reusesti sa faci asta o viata intreaga?Si crede-ma ca am dreptate,si iti vor spune si toate celelalte fete care au acum peste 80 de kg.Asa am inceput si noi.Si uite unde am ajuns
Daca nu ma insel tu tii cura Minunatei de Luciu?Vezi ca mai tineau niste fete,au abandonat repede,sper sa le urmezi:
Ce ar fi sa nu mai fierbi tu legumele alea pana le iese ochii si nu mai ramane nimic bun in ele,nici fibre,nici vitamine,si sa le faci o salata?Iar pulpa aia de pui sa o faci la gratar sau la abur?Te asigur ca gustul e de o mie de ori mai bun.
Si mai baga ceva.Nu ai lapte,nu ai oua,nu ai fibre(ca in legumele alea fierte nu mai e nici o fibra).
hai nu fa si tu aceleasi greseli,si pune mana si mananca corect si echilibrat,ca,corpul asta iti trebuie o viata,nu il poti schimba.Ai grija de el si de tine.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]