View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 19 mar 2010, 22:13:46
kore's Avatar
kore kore este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Odense, Danemarca
Vârsta: 35
Date: 170cm, 71.3kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Combinatie lapte cu cereale

sa imi dau si eu cu parerea?
eu de cand am inceput sa mananc la mic dejun am ajuns la o concluzie: cerealele de la plafar sunt cele mai bune
chiar daca au aproape acelasi nr de calorii, mai ales daca le amesteci cu fructe uscate in nici un caz nu sunt atat de "artificiale"
am incercat-o pe pielea mea...cand am avut acasa cereale...Fitness sau vitalis nu am rezistat sa imi pun doar 20-30 gr in farfurie, mereu vroiam mai mult pt ca sunt bune
plus ca..atunci cand imi aduc aminte de ele ma infing in cutie indiferent de momentul zilei...si asa ajungeam sa mananc si o cutie la 2 zile
acum ceva timp mi-am cumparat de la supermarket o punga de 1 kg de musli simplu (doar la pungi asa mari se gasesc la mine) si pun o lingura, maxim 2 dimineata...punga o am de cateva luni si e aproape jumate consumata...si nici nu sunt tentata sa le mananc aiurea
plus ca le amestec cu un fruct si stiu sigur ca am mancat un mic dejun sanatos
__________________
Jurnalul meu: Vreau si pot !
kore, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat