View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 14 apr 2013, 15:11:10
danyella2008's Avatar
danyella2008 danyella2008 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 ian 2011
Locaţie: arad, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 55kg
Mesaje: 988
Aprecieri acordate: 1.842
Am fost apreciat(a) de 1.016 ori in 648 mesaje
Implicit Re: Nu ma pot abtine de la mancare!!! HELPP!!!

Citat:
Anterior postat de ElenaelenaIrina Vezi mesajul
Buna! Am o mareeee problema! De slabit, am slabit vreo 8 kg, iar akum am 50 kg!!!Mie frica sa nu ma ingras inapoi. Mananc sanatos, fara prajeli, dimineata cereale cu iaurt 0,1%, amiaz- ciorba\supa si seara... depinde. Problema mea este ca de ceva timp nu ma pot opri din ciugulit intre mese. NU imi este pofta! Pur si simplu creierul imi spune ""mananca, mananca". Cum pot sa ma abtin? Va raman recunoscatoare! Succes la slabit!!!!
Buna !
daca nu mananci de foame sau de pofta, cu siguranta mananci de plictiseala. ..si eu patesc de multe ori..in special cand sunt la servici si nu am treaba...acasa in schimb..sunt mai ocupata si nici nu imi mai sta gandul la rontaieli ...incearca sa-ti ocupi timpul cu ceva care sa-ti distraga atentia..plimbate, citeste, vizioneaza un film, iesi cu prietenii, sau poti face sport ..eu dupa o sedinta serioasa de sport nu imi mai arde de nimica
danyella2008, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1644 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1127 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1128 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui danyella2008:
ElenaelenaIrina (14 apr 2013)