View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 23 mar 2010, 13:48:55
schumi69's Avatar
schumi69 schumi69 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: Braila, Romania
Dieta: foamea - clar
Date: 177cm, 104.4kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Trebuie sa slabesc pana la 35 de kg!!!

Acum incerc sa-mi schimb alimentatia! Inainte mancam o masa, maxim 2 mese pe zi dar pline de cartofi prjiti + carne sau fast food.Joburile mele nu mi-au permis niciodata sa mananc la o ora regulata si mai mereu am mancat pe fuga. O alta problema mare a mea sunt dulciurile, pe scurt spus: SUNT DEPENDENT!!! Daca la mancare nu poftesc in fata dulciurilor tremur.acum mananc zilnic dimineata cereale,\ cu lapte, cate un mar verde iar seara pe la 5-6 o salata de rosii cu branza.mi-am dat demisia de la job, mi-am cumparat o bicicleta si zilnic dau la pedale vreo 2 ore pe zi, o ora dimineata, o ora seara.Dupa ce voi scapa de vreo 10 kg vreau sa incep sa si alerg...pur si simplu sunt dispus sa merg pana la epuizare numai sa slabesc mult si repede.Am mai slabit in liceu aprox 20 de kg in 2 sapt dar am fost terminat in acea perioada cand trecusem cu mult peste epuizare dar rezultatele au venit.Diferenta e ca atunci aveam ambitie mult mai mare acum...apelez la voi.Ajutati-ma sa-mi mentin ambitia pana parcurc drumul acesta pana la final.Ms frumos!!!!
schumi69, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 3386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2869 kcal/zi. Pentru a slăbi 15 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -488 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat