Subiect: Jurnal Lidia
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 09 sep 2013, 10:16:07
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lidia

hello, lidia si bun venit! si eu am facut o facultate lunga si grea si mancam aiurea, la ore aiurea iar in sesiune fara pauza, si eu gateam (pana in februarie) dulciuri cam de doua ori pe saptamana, si eu m-am ingrasat in sarcina pt ca mancam din cauza aciditatii. din fericire eu am o fetita frumoasa si sanatoasa si intre timp m-am intors la greutatea dinainte de sarcina. tu ai terminat medicina, nu cred ca tre sa-ti explic eu ca diete gen rina, dukan, etc nu sunt ok, si ca ar treb folosite doar in caz de maxima nevoie (greutate mare care ameninta sanatatea si nu se poate slabi altfel). citeste pe site, ai toate info despre diete, sport etc, desi eu am tinut o dieta nu f restrictiva, pt ca alaptam, m-au inspirat jurnalele unor fete ambitioase gen supermire83, alina82, etc. daca iti place monti si ti se pare ca ti se potriveste te astept si in gasca fetelor care tin montignac sa mai vb. iti urez mult succes!
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]