View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 19 dec 2013, 13:31:57
funeralformyfat's Avatar
funeralformyfat funeralformyfat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 dec 2013
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Dukan
Date: 166cm, 75.2kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 25
Am fost apreciat(a) de 13 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Funeral for my fat

Citat:
Anterior postat de Beldiman Vezi mesajul
Bună, Maria. În primul rând,felicitări pentru kg pierdute şi bine ai venit. Cred că pot vorbi şi in numele persoanelor minunate de pe acest site că eşti bine venită şi toate vom încerca să te susţinem şi să te ajutăm.
Ai zis că ţi-ai pierdut motivaţia,faptul că ai bachetul în vară ar trebui să fie un motiv destul de bun. Caută pe net,o rochie care-ţi place şi în care ai vrea să intrii,iar când apar tentaţiile,gândeşte-te cât de bine ţi-ar sta in ea. E doar o sugestie,nu zic să faci aşa dacă nu vrei.
La faza cu 'încerc să mănânc cât mai puţin' nu sunt de acord. Trebuie să mănânci calitativ,poti mânca orice vrei,numai să fie considerat sănătos şi sa se cheme hrănire,nu înghiţire.

Ce moş darnic ai,şi ce norocoasă eşti. Succes în pregătirea pentru bac,probabil eşti super stresată,eu sunt în clasa a X a şi deja mă gândesc cu frică la bac.
Te aştept să-ţi postezi meniul de azi.
O zi bună!
Multumesc in primul rand pentru raspuns :*
Acum, sunt un pic ciudata...adica imi doresc sa ajung la kg dorite dar totusi parca nu e de ajuns
Pana acum nu am mancat cine stie ce ca m-am trezit cu o durere de burta care nu mi-a dat pofta de mancare
Oricum, te mai astept pe la mine.
O zi buna si tie
funeralformyfat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1783 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1266 kcal/zi. Pentru a slăbi 3,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1009 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]