View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 09 mar 2014, 21:56:43
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Wana - "si pun piciorul in prag"

Citat:
Anterior postat de Wana Vezi mesajul
Buna dragelor!

Dupa ani intregi in care mi-am maltrat corpul m-am hotarat sa fac o schimbare.

Cum am ajuns la greutatea de 107 kg? Prin neglijenta si nesimtire.
Am fost o copila slabuta, care facea sport si manca rezonabil. Odata cu aparitia menstruatiei si renuntarea la sport au inceput sa se adune kg. La 18 ani deja ajunsesem la aproape 90kg. Pana anul trecut am oscilat intre 85-95, fara interventia mea (vreo dieta sau altceva). Ultima data cand ma cantarisem fusese anul trecut prin iunie, aveam undeva la 93kg. In ultimele luni simteam ca am luat in greutate, hainele imi ramasesera mici, dar nu am luat in seama. Acum o saptamana in cadrul unui control medical am avut un soc : cantarul s-a oprit la 107 kg.
Nu ma simt rau in pielea mea, am un prieten care ma iubeste si nu am dus/duc lipsa de curtanti. Probabil asta e si motivul pentru care am reusit sa ajung in acest punct. Sunt o persoana sigura pe mine, care nu s-a dat la o parte de la a purta fuste scurte sau a-si dezvalui corpul. Poate daca eram mai complexata nu ajungeam in acest punct.
Singurele momente in care ma simt prost pentru greutatea mea e cand prietenul meu incearca sa ma ridice in brate - si nu il las pentru ca nu vreau sa puste ceva in el sau cand vad haine frumoase, pe care mi-ar placea sa le imbrac, dar chiar daca ar avea marimea mea, ar arata ingrozitor pe mine

Asadar, primul meu target e sa port o rochie faina rau la o nunta la care particip in luna octombrie si sa fiu luata in brate de prietenul meu

Am inceput deja sa practic sport zilnic, KANGOO JUMPS, antrenamente intense, iar de maine m-am pregatit pentru atac DUKAN.

Sunt o persoana pofticioasa si gatesc pentru un gurmand, sper sa gasesc suport alaturi de voi!
Iti urez si eu bafta la slabit si observ ca esti foarte veche pe site!
__________________