View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 24 aug 2014, 11:13:52
shadowdinasty's Avatar
shadowdinasty shadowdinasty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 167cm, 73kg
Mesaje: 171
Aprecieri acordate: 120
Am fost apreciat(a) de 182 ori in 109 mesaje
Implicit Re: Jurnalul covrigaresei :)

Multumesc frumos, Jolye!
In dieta mea mananc de 4 sau de 5 ori, insa pe cat pot, fara zahar, fara grasimi, fara prajeli. Cel mai greu mi-a fost sa renunt la cola, dependenta mea atingea cote alarmante, dar mi-am dat seama de acest lucru doar de cand am inceput dieta. Treceau saptamani sau chiar luni si eu nu beam deloc apa. Deci, nici macar un pahar... de 5 saptamani si 2 zile nu am baut nici un suc, ci 2-3 l apa/ceai. Cafea beau, cu un pic de lapte si 1 pliculet de zahar. In urma cu 2 luni beam cu 3 pliculete... nu mai mananc snitele cu cartofi prajiti... am schimbat pe piept de pui cu salata de rosii, castraveti, ardei...
La lucru am aparat de inghetata si recunosc, de max 2 ori pe saptamana mai mananc cate o inghetata de 80-100 g. La covrigi ma mai abtin, reusit in 5 saptamani sa mananc doat 2 jumatati adica in total80 d grame. Pana azi, mi-am calculat caloriile pe site, ins nu le-am salvat, de azi incep sa salvez. Am incercat intotdeauna sa ma incadrez in 1100-1200 calorii pe zi
Acest lucru de obicei nu imi iese cand sunt libera, deoarece dorm pana la pranz si nu mai apuc sa am atatea mese (azi e o zi libera ). Ziua libera de obicei ziua alimentelor interzise dar nu am ce face: mama gateste bestial si cate o zi de rasfat merit si eu
shadowdinasty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1980 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1463 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]