View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 18 ian 2015, 10:36:11
estera1990's Avatar
estera1990 estera1990 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 mai 2013
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 33
Date: 164cm, 58kg
Mesaje: 117
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 40 ori in 30 mesaje
Implicit re: Jurnalul unui nou inceput :) - estera1990

Buna dimineata,multumesc de incurajare asa zice si mama,sa nu ma mai las si sa depun mai mult efort,eu zic ca de data asta sunt mai matura si inteleg consecintele. Eu imi fac dieta,mananc din toate cate putin,am grija painea sa fie dimineata,sau cereale, si in rest de toate,eu ador iaurturile,branza,lactatele in general si mananc destul de multe si in mod normal. Mi-e frica de dietele care restrictioneaza anuminte alimente sa nu-mi provoace carente mai ales ca eu sunt o persoana care a avut probleme intotdeauna cu vitaminele si mineralele din corp. In adolescenta am avut cateva carente importante de calciu si fier. Mananc de toate,dar preparate pentru dieta. Ieri am dat-o in bara,dar au fost cateva guri chiar daca in meniu am pus 100g,nu stiu cate erau,dar ma gandesc ca treburile alea cantaresc ceva... azi e o noua zi si pregatesc un mic dejun conform
estera1990, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1762 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1245 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui estera1990:
Garfield (18 ian 2015)