View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 27 mar 2015, 11:38:29
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu catre o viata sanatoasa :)

Buna Aness, si bine ai venit! Felicitări pt nunta, sa fie intr-un ceas bun!
Eu am nunta cu 1 sapt înaintea ta
Ai doar 23 de ani, mă bucur sa vad ca tinerii se mai căsătoresc si la vârste fragede La 23 de ani nu stiam ce e de capul meu, nu ca acum, după 10 ani as sti mai multe
Referitor la slăbit, nu e păcat ca la vârsta ta sa cari după tine atâtea kg? Starea de spirit contează f mult, daca tu nu crezi ca vei reusi, nici nu vei reusi. Nu te mai gândi ca ai multe kg de dat jos, gandeste-te ce poți face azi pt a avea un corp normal. Nu te chinui cu diete drastice, te vor face sa ai frustrări si sa visezi la lucruri interzise. Corpul stie de ce are nevoie, numai ca noi nu-l ascultam. Daca citesti jurnalul meu, vei vedea ca pana nu am reusit sa-mi găsesc un echilibru, nu am reusit sa slăbesc. M-am chinuit aiurea cu mii de diete, si după ce am slăbit, usor usor am ajuns de unde am plecat, ba chiar mai rău.
Deci invata din greselile altora
Nu spun ca acum nu am abateri, ca nu gust cate ceva interzis, dar una e sa mananci o prăjitură pe sapt, alta e sa mananci in fiecare zi
Hai ca am scris romane, dar sper ca tu sa intelegi ideea...trebuie sa faci pasi mici pt a ajunge unde iti doresti
Asteptam meniurile
Multa bafta, sa ajungi acolo unde iti doresti, si sa ai nunta pe care ai visat-o! :*
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Sabine_28:
Aness (28 mar 2015), Mihaela1006 (27 mar 2015)