View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 06 apr 2010, 10:19:37
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Tratamente facute acasa

hmmm, pai sa vedem:
- inainte faceam si eu dar cred ca ma apuc iar de sport facut cu folia alimentara pe mine, eventual poate imi iau niste pantalonasi de transpirat supliform/gel termoactiv favisan/ Lipogel+ masaj fiecare seara cu unul din astea, acum trebuie sa-mi iau altul sa vedem ce gasesc la farmacia naturista...
- dush pe zonele cu probleme Zvelto gel anticelulitic , in rest Dove gel dus+ burete lufa
- o data pe saptamana peeling corporal si facial : corporal cu gel exfoliant de la avon + 2 linguri zat cafea, iar facial amestec de gel de curatare cu o ligurita de zat de cafea, apoi adaug o masca facuta din argila si ulei de masline, apoi spalare, demachiere, tonifiere+crema hidratanta
- zilnic dupa dus hidratare pe tot corpul cu o crema hidratanta body de la plafar, nemteasca, nu stiu numele ca s-a luat eticheta, dar e f f ieftina avanf in vedere ca re un litru, si desi e ieftina e super buna
- aaa...si dusuri scotiene zilnic...
- infuzii cu ceai din plante pentru ochi , odata pe saptamana
- ulei de ricin in fiecare seara inainte de culcare, pentru gene.....da si e super bun daca te tii de el, eu ma dau de 3 luni si se vad considerabil, mai luuungi si mai dese
- seara inaitne de culcare un strat gros de crema sub ochisori, iar ziua o crema usoara data sub ochi si in jurul lor
- hidratare maini dupa (aproape) fiecare spalat pe manute

cam atat...
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat