View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 16 nov 2015, 08:47:34
orhidee's Avatar
orhidee orhidee este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 13 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm
Mesaje: 11.853
Aprecieri acordate: 6.086
Am fost apreciat(a) de 10.899 ori in 5.679 mesaje
Smile Re: O noua incercare...de la 115 kg la 70 kg

Citat:
Anterior postat de DianaN Vezi mesajul
Buna seara,

Este a doua mea incercare serioasa de a slabi si sper ultima.
Simt ca daca nu voi reusi nici de aceasta data, nu voi mai avea o alta sansa.

Am mai pierdut in 2011 cu ajutorul Slabute si a unui concurs organizat aici 20 de kg si sper ca o voi face din nou.
Din pacate le-am pus inapoi...un job stresant, o viata dezordonata, o greutate mare care ma demotiveaza m-a facut sa pun inapoi dublu.

De maine o voi lua de la capat spre cursa mea spre 70 de kg. Nu imi doresc decat sa fiu acolo la anu pe vremea asta. Trebuie sa imi gasesc motivatia, rabdarea si ambitia in fiecare zi, si trebuie sa reusesc.

Fara medici (am incercat cu vreo 3), doar eu si Slabute, asa cum am reusit si in 2011.

Diana
Draga Diana,
Iti doresc din suflet reusita pentru noua incercare! E tare trist cand dupa ce ai reusit sa scapi de un numar considerabil de kilograme... sa vezi cum ele revin... Am trecut si eu prin asta... si, din pacate, nu o data!
Ca si tine am fost si la nutritionist... la celebra Lygia Alexandrescu... oricum povestea mea e tare lunga in acest domeniu... presupun ca si a ta...
Ca si tine si eu mi-am facut un plan pe termen lung... pana la 15 august anul viitor, data la care, de obicei, plec in concediu...
Daca iti doresti concurs... in jurnalul Rozicai gasesti... se tine acolo cate un concurs in fiecare luna... poti participa si te poti motiva... si ea, ca si tine tinteste la 70 kg...
Multa bafta!
__________________
jurnal slabit orhidee
"Dacă te-ai saturat sa o iei de la început, încetează sa mai renunți."



orhidee, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. orhidee, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui orhidee:
rozica1965 (17 nov 2015)