Subiect: #Slabesc!
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 06 feb 2020, 19:52:44
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: #Slabesc!

Buna,

Nu stiu daca sunt cel mai bun exemplu la capitolul asta.
Anul trecut am mai tinut din ianuarie pana in mai, acelasi regim si am scapat de 20 kg... Bine, pana la inceputul anului am pus din nou 10 kg, dar chiar n-am mai tinut cont de nimic.
Am renuntat la lactate aproape total si mananc foarte bine la micul dejun.
De ex. dimineata mananc: 2 felii subtiri de paine prajita, 2 felii cascaval vegetal, 2 felii de sunca presata si/sau o felie somon afumat, un ou fiert, rosii cherry si o ceasca de lapte de cocos. 250 ml cafea cu putin zahar brun, gustare 2 biscuiti Belvita cu ciocolata si eventual un mar sau 2-3 rondele de ananas proaspat.Si apoi pranzul la 15.30- de fapt coincide cu cina la mine in sensul ca este ultima masa a zilei - pulpe dezosate de pui la cuptor cu salata verde sau cu un castravecior murat si garnitura de ciuperci sau legume la cuptor. Alteori imi fac ciorba pentru pranz dar asta presupune ca ultima masa sa o iau la 16.30.
Nu am meniuri foarte diversificate, poate si pentru ca pot manca multe zile acelasi lucru fara sa ma plictisesc.
Vorbesc prea mult, nu? )
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1920 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1403 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 887 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui lonely:
butterfly30 (06 feb 2020), mika_me (12 feb 2020), nikytour (07 feb 2020)