View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 16 iul 2009, 13:43:38
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Reusitele noastre

Buna idee.
Ultima mea realizare e ca am donat toate hainele cumparate in ultimele 5 luni sa zic mamei,pt ca imi erau mari,heheheh,si pt ca tare m-am mai simtit bine sa spun ca mi-au ramas mari.
Realizari mai de dinainte,si care au luat destul timp,a fost sa mananc organizat,reusisem sa mananc doar de 3 ori pe zi.Si dupa ce am reusit asta am ajuns la concluzia ca e mai sanatos sa mananc din 3 in 3 ore
Si am reusit fara sa imi dau seama sa nu mai mananc seara,si noaptea.Asta cred ca fu cea mai importanta realizare.
Am renuntat la paine,mananc foarte rar painici proaspete de la brutarie,si atunci e un act voit.
Si am renuntat in proportie de 90 la suta la carne.
La fel de important,dar asta e un rezultat al renuntatii la carne si paine,a fost ca mananc mult mai multe legume ca inainte,ca na,tre sa umplu cu ceva stomacul
Si nu mai mananc decat iaurt simplu,natural,am renuntat la porcariile de iaurturi cu fructe din magazin,pline de zahar si conservanti.Acu ceva timp vroiam sa imi iau unul,si uitandu-ma la calorii am descoperit ca aveau aproape la fel de multe calorii ca inghetata.Mama lui de iaurt cu fructe.Am preferat inghetata.
Si am mai inteles ca fructele sunt foarte importante pentru sanatatea mea,dar pt slabit.....trebuie sa fiu tare atenta cat mananc.
Si sper ca acum,ca sunt asa de desteapta,ihhihiih,am sa si slabesc.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat