View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 23 iul 2009, 17:46:28
Dirty Diana's Avatar
Dirty Diana Dirty Diana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 23 iul 2009
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: orice dieta care ingrasa
Date: 170cm, 41kg
Mesaje: 22
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vrea cineva sa se ingrase?

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Diana si bine ai venit printre noi

Nu conteaza ca toate fetele de pe aici vor sa slabeasca sunt sigura ca se vor gasi sfaturi si pentru problema ta

Este bine ca ai eliminat problema cu tiroida, practic stim ca nu ea este cauza

Hai sa facem invers. Spune-ne un exemplu de meniu zilnic si 2 la mana faci sport si daca da ce fel de sport?
Ei bine, am sa incep cu inceputul:
07:00 dimineata eu mananc cereale cu lapte si cafea cu lapte
10:00 ma dau in vant dupa fructe,deci mananc visine, nectarine, prune(au carbohidrati si vitalizeaza organismul)
13:00 tocanita cu ciuperci, cu friptura de pui si salata de rosii cu castraveti
16:00 o inghetata, apoi o prajitura gatita in casa
Meniul nu este com[let, deoarece nu am luat inca cina.

Dupa cum ai vazut, am grija ca meniul meu sa fie echilibrat: contine atat fructe si legume, cat si lipide, glucide, proteine si carbohidrati.
Si nu in ultimul rand, tin mult la gustarile din 3 in 3 ore maxim (cam asa imi cere mie stomacelul). Consider ca este sanatos stilul meu de viata si propice ingrasarii, dar....
mai astept....
Apropo de sport,imi place sa fac exercitii dimineata: niste abdomene, niste fandari, si nu mai stiu cum se mai numesc in continuare. Le fac pentru a fi in forma, sa nu gafai de oboseala cand vreau sa prind autobuzul de exemplu...
In legatura cu acest site, din nimereala am dat de el, dar am vazut multa actiune si interactiune pe el, dar si multa prietenie si sinceritate , asadar am decis ca numai asa as putea face schimb de informatii PRETIOASE pentru sanatate, care este mai buna decat toate.
__________________
In our darkest hour
In my deepest despair
Will you still care?
Will you be there? (Michael Jackson- "Will You Be There")
Dirty Diana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1789 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1272 kcal/zi. Pentru a slăbi 1.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1402 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat