View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 23 apr 2010, 18:00:01
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal pofticios - Viviana

Citat:
Anterior postat de Viviana Vezi mesajul
Eii daa ! Dupa indemnul catorva fete , foarte saritoare am decis sa.mi fac si eu un jurnal care , zic eu , o sa ma ajute sa imi "controlez" putin viatsa care o "construiesc " !
Sa.ncepem cu inceputul .. problema la mine e ca am solduri proeminente de care sunt extrem de complexata , si de care as vrea sa scap ! , bineinteles ca nu ar strica sa mai "scap" si de burtica sau de cate ceva de pe coapse .
Dupa cum spuneam , nu sunt adepta dietelor .. gen : daca.mi place cum arata ciocolata in mana cuiva , trebuie sa merg sa.mi cumpar si eu ! sau daca fratele meu mananca ceva cu pofta , trebuie sa mananc si eu .. si Daaa ! Stiu ca nu e tocmai Ok sa mananc de toate avand.n vedere faptul ca vreau sa slabesc insa , poate , cu ajutorul vostru as putea sa renunts la toate " poftele " acelea care ma " bantuie " la fiecare colts !
Deci , nu as vrea s.o iau tare de la.nceput sa tin fel de fel de diete foarte "tari" ca dup.aia sa nu mai pot face nimic , iar cand "scap"la mancare sa nu ma mai opresc .. as vrea sa.ncep incet [ si sigur ] .
Un sfat ceva ?! :*

Buna Viviana.
Ma bucur ca ti-ai facut un jurnal. Asa te putem ajuta mai mult.
Spune-ne mai multe detalii despre tine. Sport practici? Sunt diferite filmutele si pe site. Te vor ajuta mult. Daca vrei sa le practici. Tae-bo video
Pentru inceput sunt bune si 30min de minim 3 ori pe saptamana.
Am inteles nu vrei sa ti vre-o dieta ,,drastica'' . Nici noi nu suntem de acord cu acele diete.
Pentru inceput incearca sa mananci mai rar dulciuri. Daca se poate 1-2 patretele de ciocolata o data la 2-3zile.
Elimina prajelile si mancarea grasa. Nu sunt bune in general ,nu neaparat ,,la dieta''

Incearca sa manaci incet si nu exagera. Asa mancam si eu ca tine. Dar am realizat ca nimeni nu imi fura mancarea din farfurile.

Nu in ultimul rand hidrateaza-te. Beau multa apa, peste 1.5l /zi

Succes!!!
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]