Subiect: Jurnal iraida
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 25 apr 2010, 12:50:38
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnal iraida

Citat:
Anterior postat de IRAIDA Vezi mesajul
Buna!
Am gasit acest site din intamplare si m-am hotarat sa ma alatur voua in incercarea mea de a slabi.
Trebuie sa va spun, inca de la inceput, ca moralul meu este pe la -1
Nu sunt la prima tentativa de a-mi schimba modul de viata dar sper, ca de fiecare data, ca va fi ultima.
Cartea dupa care ma voi ghida in aceasta incercare este cea scrisa de Mihaela Bilic.... "Traiesc, deci ma abtin"

Buna Iraida si bine ai venit la noi.Nu-i nimic,se rezolva cu moralul,in primul rand e foarte bine ca ai o carte dupa care sa te ghidezi,nu uita ca motivatia vine din sufletul tau,daca iti doresti cu adevarat ceva vei reusii,Ia o foaie de hartie si scrieti acolo cateva motive pt care vrei sa slabesti(vreu sa slabesc pt a arata bine in costumul de baie,vreau sa fiu sanatoasa,vreu sa ma simt sexy,etc.)tine-le mereu pe birou sau undeva unde iti sunt accesibile,puneti-ti o poza cu tine mai plinuta si alaturi una cu un corp frumos modelat.Gaseste-ti resursele in tine pt a merge mai departe,toate gresim,toate mai mancam cv intersis uneori,dar asta e,mergem mai departe cu dieta.Pt o slabire frumoasa si de durata e nevoie de dieta echilibrata+sport+2l apa/zi+masaje cu creme anticelulitice sau pt fermitate.Cu rabdare si perseverenta vei reusii(kg se duc greu,iti trebuie rabdare si vointa,dar si perseverenta).In legatura cu sportul poti incepe cu:plimbari lungi,dans,zumba,pilates,abdomene,sarit coarda,apoi poti trece la alergat,stepper,banda,tae-bo.Noi suntem alaturi de tine.Multa bafta si sa ne auzim la cat mai multe kg date jos
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828