Subiect: Jurnal Cara
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 27 apr 2010, 09:39:12
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cara

Citat:
Anterior postat de Cara Vezi mesajul
.Mda deci am o mare problema cu greutatea..M-am hotarat sa slabesc,am mai tinut asa 2,3 diete mici insa slabeam putin apoi nu ma mai puteam abtine si iar incepeam sa mananc normal...normal adica mult ...gen KFC,Mec,si alte prostii nesanatoase,nu mai zic de pepsi non stop ,dulciuri ..sunt dependenta de dulciuri si sunt si foarte pofticioasa,imi este foarte greu sa ma abtin.De curand am inceput sa ma duc la aerobic,ma duc de 3 ori pe saptamana,insa tot haotic mananc pentru ca sunt plecata mai toata ziua de acasa,si mananc ce apuc,gen hot dog,hamburgeri si chestii de gen.Cum as putea sa tin o dieta cand am un program asa haotic?Nu pot sa am mese fixe cum se zice ca e bine.I need help!.Acum am 64 de kg.si as vrea sa ajung la 55...da visez nu?.Am nevoie de ceva sfaturi,ce sa mananc,niste retete de mancaruri dietetice..plsss..help daca stiti.v-am pupat ne mai auzim :*:*:*
wellcome, my friend!!!

e un pas foarte important ca ai hotarat sa faci ceva in privinta stilului nesanatos de viata...so felicitari pt asta...
apoi, stilul haotic, presupun ca se datoreaza scolii???? daca da poti orcand sa iti iei pachetel cu o caserola micuta cu salatica de pui sau ceva bun si sanatos, plus o sticla mare de apa, si un fruct la tine...si asa incet incet te vei dezvata de fast food si alte bulls....plus ca daca mai faci si sport, aerobicul e minunat pentru a scapa de grasimuta ( slana cum ii zic eu) apoi dupa ce ai terminat cu grasimea, o dai pe tonifiere, si sa vezi ca in cateva luni nu te vei mai recunoaste in oglinda , si hainele vor sta altfel pe tine...totul e sa ai incredere si vointa, si sa le trimit in lume pe colegele rele care se iau de caserola ta cu mancare sanatoasa, e corpul tau nu al lor, si ele vor fi cele ce regreta mai tarziu....so....sperand ca te-am ajutat un pic...MULTE "SUCCESURI" si la cat mai putine kg in pluc
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]