View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 29 iul 2009, 14:21:38
meapasarica's Avatar
meapasarica meapasarica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: Alba Iulia /Kristianstad, Suedia
Vârsta: 40
Dieta: nici una :)
Date: 156cm, 49kg
Mesaje: 3.607
Aprecieri acordate: 826
Am fost apreciat(a) de 689 ori in 299 mesaje
Cool Re: Le journal d'Anca

Sarumanutza pentru incurajare!

Sunt intr-adevar destul de negativista dar sunt si ambitioasa asa ca nu ma las eu!

Inteleg ce vrei sa spui prin faptul ca organismul meu s-a obisnuit cu stilul meu de viata si nu vrea nici cum sa dea jos 3-4 kg, se incapataneaza...ma bucur ca mi-ai luminat mintea si k m-ai facut sa inteleg! It really makes sense

In ceea ce priveste meniul meu zilnic...e cam asa:

Dimineata beau o cana de cafea cu lapte, laptele fiind integral 3,5 si e mai mult lapte cu cafea cam asa zice iubitul meu, pentru ca imi pun cafea putina si mult lapte
Pe la 10 mananc niste pepene rosu,
In jurul amiezii de obicei incerc sa mananc ceva destul de usor: supa crema de legume, facuta din legume inghetate sau orez fiert cu scoici, raci, crabi. Cam asa la amiaza

Mai dup-amiaza mai iau o tura de pepene, un mar , o banana sau o salata de legume cu un pic de mozarella
Mai spre seara mananc niste cereale integrale fara zahar cu lapte si atat. Mi-am calculat caloriile pe zi si nu depasesc niciodata 1000, ca doar cam atatea am nevoie ca sa slabesc 500 gr pe saptamana, asa spune calculatorul vostru
In cursul zilei beau apa, ceai negru, ceai verde
Cam atat in fiecare zi cu mici variatii

Cat despre sport..aici e buba...doamne ce urasc sa ma misc, mai ales ca acuma e vara , nu merg la serviciu(sunt profesoara), iubitul meu e plecat mai mereu in delegatii si eu singurica pe acasa...dar nu-i bai am gasit solutia si cu miscarea asta: dansez dupa un program care e destul de popular aici in Suedia, si asta fac cam 60 de min pe zi. E dans intens care iti pune in miscare toate partile corpului, plus ca mai fac cu chiu cu vai cate un pic de bicicleta si apoi prin casa cat ma mai misc.

Mi-am cumparat si un mic aparat, habar n-am cum se numeste pe romaneste dar iti numara pasii pe care ii faci zilnic si asta ma incurajeaza sa ma misc si mai mult!

Cam atat despre mine, cert e ca sunt f f hotarata sa slabesc pana incep serviciul pt k e tare rusinos sa mergi la scoala si sa se uite la tine elevii tai si sa remarce ca te-ai ingrasat peste vara...

Zi buna si plina de succes
meapasarica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1329 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 812 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1071 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]