Subiect: heo's nikki
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 30 apr 2010, 14:04:54
heo's Avatar
heo heo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Date: 171cm, 72kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: heo's nikki

sportul , pai ..... imi place ff mult inotul (ala cu colac sau agatata de o saltea) deabea astept vara ,marea sa stau cu orele in apa

In principiu imi cunosc destul de bine metabolismul , si stiu ca daca as sari intr-un regim care implica si sport nu o sa fac fata . Pe moment incerc sa imi schimb meniul in unul organizat si supravegheat, si sa il respect , o sa fac mai multe plimbari prin parc ,deoarece sunt din pacate destul de sedentara , asa ca obosesc destul de repede cand vine vorba de alergat/sport

asi incepe azi prin a merge la supermarket si a cumpara alimente pt o sapt , gen iaurturi , lapte , musli , pui , niste file de peste afumat , si bomboane fara zahar
Planuiesc sa am o luna de trecere , dintre alimentele ne sanatoase si cel ideeale , in acest timp cum am mai zis, sa ma si obisnuiesc sa manac porti mici si cand trebuie . Asta pe moment consider ca e primul pas, sa invat sa fiu organizata in ceea ce mananc ,cat si cand



Dar totusi , sfaturi de exerciti usoare , sau sporturi care sa nu te estenueze brusc , fiind o pers plinuta si nu prea activa
heo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1752 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1235 kcal/zi. Pentru a slăbi 3,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 978 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]