View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 19 mar 2009, 08:09:42
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de cristinica Vezi mesajul
Buna, eu am citit ce ai scris pentru ca am hotarat sa tin regimul Dukan, inca de azi, prima zi bifata. Ma rusinez un pic cu coordonatele mele, observ cat ai reusit tu sa slabesti. Prin alta metoda, dieta pardon ! EU am ales-o pe asta, din nou, pt ca sunt 2 persoane pe care le-am vazut dupa o perioada mare de timp aratand bine, eu insa abandonasem. Cum mie mi-a luat 9 luni sa duc o sarcina si sa ma ingras vreo 22 kg, alte 9 luni sa ma conving ca am dat 5 kg jos si am pus alte 5 la loc, am hotarat sa folosesc un regim de lunga durata. Daca mai sunt si alte fete care se inscriu la acest regim sau au experienta trecerii prin el, mi-ar fi de folos sa stiu, sa discut, sa primesc sfaturi. Cum am observat ca din febr nu a scris nimeni nu stiu ce sa cred. Dar merg inainte. Bafta tuturor !
Buna Cristinica!

Intr-adevar eu am slabit, dar am slabit acele kg cu dieta Scarsdale, e mai pentru mine.
Ma bucur ca te-ai decis sa tii un regim. Multe femei dupa sarcina acumuleaza kg in plus, si fiecare dintre ele se lupta sa le dea jos.
Imi pare rau ca ti s-au intors kg slabite, dar asa se intampla daca adoptam un regim de scurta durata, in care slabim nu stiu cate kg, iar dupa acel regim revenim la alimentatia noastra de candva. E si normal sa se puna inapoi tot ce ai dat jos. Trebuie schimbat tot stilul de viata si atunci te vei putea bucura de corpul tau inca mult timp, dupa ce vei slabi.

Daca te ajuta, iti poti crea un jurnal, la rubrica Jurnalele membrilor "Slabute", unde sa ne spui ce ve-i minca zilnic, care sunt rezultatele tale si noi vom incerca sa te ajutam cu sfaturi.

Deocamdata nu am vazut pe nimeni sa urmeze acest regim. Dar poate se vor gasi doritoare sa ti se alature.

Si intr-adevar, mergi inainte, pentru ca trecutul nu este chiar pe placul nostru. Viitorul te asteapta cu o silueta frumoasa si multe kg pierdute.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii