Subiect: Miruna-Jurnal
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 01 mai 2010, 14:37:00
justbelieve's Avatar
justbelieve justbelieve este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 22 ian 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viata sanatos+Sport
Date: 158cm, 48kg
Mesaje: 4.302
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Miruna-Jurnal

Citat:
Anterior postat de Cipherysaeya Vezi mesajul
Buna! Ma numesc Miruna am 17 ani, 1.78 inaltime si o greutate de 65 de kilograme...
Doresc sa slabesc si sper sa o pot face mai usor cu ajutorul vostru.
Astazi, 1 Mai este a 4-a zi de dieta pentru mine si am reusit sa dau jos 3 kilograme. Stiu ca nu este sanatos dar organismul meu asa reactioneaza cel mai bine, pentru ca pe parcursul timpului am tinut o gramada de diete. Majoritatea nu au functionat. La 15 ani ajunsesem la greutatea de 88 de kilograme. Apoi mi-am luat ambitie si in 3 luni am slabit pana la greutatea de 58 de kilograme insa ajunsesem sa ma simt destul de rau si eram foarte slabita, lucruri care au inceput sa ma ingrijoreze. Am inceput sa mananc mai normal si am ajuns la 60 de kilograme greutate pe care eu o consider perfecta pentru mine.
Bine ai venit Miruna!
Ai de slabit 5 kg,deci va fi usor .Nu trebuie neaparat sa tii o dieta,ci sa ai un stil de viata sanatos,ceea ce presupune reducerea cantitatii de paine,evitarea sucurilor si a prajelilor,si reducerea dulciurilor.Si in afara de un stil de viata sanatos trebuie neaparat sa faci sport.Poti incepe cu ceva usor gen Start walking program sau zumba pentru incepatori Zumba Incepatori.
Mult succes si daca ai intrebari nu ezita sa o faci
__________________

"Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti."