View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 20 mai 2010, 09:20:37
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Sportul si problemele de inima

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
Fetelor am o problema, si rog pe cela care stiu ceva despre subiect sa-mi raspunda
In urma cu vre-un an am fost diagnosticata cu TPSV, trahicardie......atunci medicul mi-a dat ceva medicamente care nu le-am luat decat vreo saptamana pentru ca am observat nici o schimbare.
De cand v-am descoperit pe voi si am inceput sa fac sport, cardio mai exact problemele cu inima s-au redus considerabil..........
Acum de vre-o luna nu am mai facut sport mai deloc, dar mi-au revenit palpitatiile si mai rau e ca acum se manifesta si altfel.........anul trecut aveam doar pulsul foarte ridicat, pe la 140-145 batai pe minut si o senzatie de slabiciune....acum se manifesta si asa, cu batai multe pe minut dar si cu prea putine, 50-55 batai pe minut si senzatie de ameteala.
Ar trebui sa mai fac sport sau agraveaza problema?....La inceput am crezut ca e bine ca fac sport si nu mai am probleme, dar acum ca e mai rau daca nu mai fac......
Este recomandat sportul in tipul asta de afectiune?
In primul rand trebuia sa urmezi tratamentul intocmai,intr-o saptamana nu se poate ameliora nici o afectiune.

La medicul cardiolog ai fost de cand a reaparut problema?

In functie de examinare si EKG,in urma rezultatului iti va spune daca ai sau nu voie sa faci efort fizic.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat