Subiect: Jurnal Miha
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 04 iun 2010, 10:40:50
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal Miha

Citat:
Anterior postat de myhaelutza94 Vezi mesajul
Buna.sunt noua pe aici.chiar azi mi-am facut cont si pot sa spun ca sunt foarte incantata.Incep prin a spune ca am 15 ani,sunt clasa 9-a.Pana vara trecuta eram slaba..la un moment dat chiar foarte(multi imi atrageau atentia cu referire la faptul ca ar trebui sa ma mai ingras si eram si eu constienta de luccru ala).zis si facut.am inceput sa mananc toate prostiile incluzand:fast food,dulciuri,cartofi prajiti in general prajeli si ce sa mai?cu cat avea mai multe calorii cu atat ma simteam mai bine.la momentul acela....acum lucrurile s-au mai schimbat.nu sunt grasa nici acum,insa s-a depus un strat de grasime pe abdomen(se simt muschii pe dedesubt cand incordez pt ca obisnuiam sa fac abdomene,insa acum grasimea acopera tot)si desigur celulita pe picioare.Nu tin un regim strict, merg pe ideea sa mai reduc din dulciuri si prajeli astfel din calorii si grasimi.si incerc de asemenea sa fac miscare/sport.Sar coarda,fac abdomene si alte exercitii.insa recunosc...fac numai cand imi aduc aminte.si asta e rau.foarte!
Vreau sa reusesc nu sa dau jos kilograme ci mai degraba sa ajung la niste masuri de invidiat.Urmeaza o tabara pe 1 iulie vara asta..si va dati seama ca vreau sa ma simt foarte bine cu corpul meu in acea perioada.si desigur nu numai.sper ca..cu ajutorul acestui site sa reusesc ce mi-am propus!Mult succes celor care se lupta de asemenea cu astfel de probleme si bine v-am gasit
Bine ai venit printre slabute Miha
Informatii utile despre dieta si sport pentru noi venite

Ce scriu in primul meu mesaj pe forum?
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]