Subiect: Jurnal 'Allyah'
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 05 iun 2010, 19:12:34
codynutza's Avatar
codynutza codynutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Dieta: dieta hipocalorica
Date: 166cm, 49.3kg
Mesaje: 1.126
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal 'Allyah'

Citat:
Anterior postat de Allyah Vezi mesajul
Buna fetelor! Va urmaresc de ceva timp si m'am gandit sa'mi fac si un jurnal . Problemele mele nu sunt foarte mari si incerc sa rationalizez asta, si totusi continui sa ma vad ca o 'mica' vacuta. Vreau sa dau jos aprox. 5-6 kg pana prin iulie-august. Nu mananc multa paine sau multe dulciuri, prajeli nici atat, beau mult ceai p zi, dar am perioade cand mananc exagerat, si asa nu reusesc sa scad de 52 kg. Am inceput sa fac plimbari lungi cu cainele, zilnic, dar trebuie sa ma apuc si de sport regulat. Acesta nu e o problema, mereu am facut, dar fiind mereu obosita dupa scoala, sportul a devenit o alta sursa de oboseala.
Ideea e ca am nevoie de sprijin constant . Vreau ca atunci cand stau sa cedez, sa ma impinga cineva d la spate si sa ma indrume spre drumul bun.
Sper sa ne imprietenim repede :*

Va doresc o zi calduroasa
buna allyah!

bine ai venit printre noi si ma bucur ca ti-ai facut jurnal!
asa cum ai specificat si tu nu ai probleme serioase si as vrea sa te intreb de ce vrei sa slabesti 5-6 kg? la inaltimea ta 46-47 de kg cred ca e prea putin!
cred ca poti continua sa mananci sanatos, in combinatie cu sport.
si eu am probleme cu dulcele si incerc sa evit momentele de stres, fiindca atunci exagerez cu mancarea...suntem cu totii oameni si uneori o mai dam in bara, insa incearca sa nu se intample acest lucru foarte des.
aa, si inca ceva. sunt sigura ca nu arati ca o vacuta. ai vreo zona care iti da batai de cap? uite, eu de exemplu am cu coapsele