View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 29 mar 2009, 15:26:06
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de Roxie Vezi mesajul
Prietenul meu are 195 cm si peste 135 de kg. Sunt cu el de peste 3 ani si m-am obisnuit cu el asa. Il iubesc prea mult, desi tare mi-as dori sa mai slabeasca nu din motive estetice, ci de sanatate. De mic a fost plinut si asa cred ca va ramane. Munceste toata ziua la birou ( e arhitect) si mananca numai in restaurante sau se duce acasa la mama lui care gateste romaneste ( adica gras si mult). Datorita obiceiurilor lui m-am ingrasat si eu. Mereu cand ne intalneam ne duceam la cate un restaurant sa mancam paste, pizza si alte tampenii. El a incercat sa mearga la sala, dar a facut niste intinderi de toata frumusetea. Ideea e ca stiu ca nu ar trebui sa ii caut scuze, dar am invatat ca fiecare e responsabil de actiunile sale si ca nu are rost sa ma chinui eu sa impun ceva cuiva. Daca omul se simte bine in pielea lui...eu degeaba imi bat gura! Sper doar sa nu fie prea tarziu cand o sa isi dea seama cat de mult isi pune in pericol sanatatea. Vreau intai sa reusesc eu sa slabesc ca sa am apoi dreptul sa comentez.
Imi pare rau pentru prietenul tau Roxie. Pacat ca nu te asculta, intr-adevar la greutatea aceasta nu se pune in discutie in primul rand problema estetica ci mai degraba sanatatea lui, care este intr-un mare pericol.
Poate daca i-ai gati tu mancarea ai face niste schimbari in alimentatia lui, lucrurile s-ar mai schimba. Exista multe retete dietetice la fel de delicioase ca cele care ingrasa, si nici nu isi va da seama cum va slabi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat