View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 03 sep 2009, 12:51:52
nicol30's Avatar
nicol30 nicol30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: s, Romania
Vârsta: 49
Dieta: 1000 cal
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 4.108
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: vreau sa slabesc 32 kg in 5 luni

Citat:
Anterior postat de florys Vezi mesajul
buna sunt florys as vrea sa slabesc 32 de kilograme in 5 luni stiu ca nu este usor dar nu se mai poate la kilogramele pe care le am acum adica 90 kg este prea mult si nu le mai suportas vrea sa incep o dieta disociata cu 3 zile carne 3 legume si fructe 3 lactate dar nu stiu daca o sa dea rezultate sper ca am mai tinut cineva dieta disociata si as vrea sa ma ajute si pe mine sa imi spuneti daca ati avut rezultate. va pup pe toate si spor la slabit

bine ai venit printre noi !

O sa incercam toate sa te ajutam asa cum putem noi mai bine, dar in primul rand depinde de tine si vointa ta...

iti doresc la cat mai multe kg. in minus

apropo... la un calcul elementar tu vrei sa slabesti 6,4 kg / luna? Nu e cam mult....sanatos si ideal e 3-4 kg / luna....eu de exemplu slabesc incet 2,3- 2,7 kg. / luna si nu ma plang....nu vreau sa revina kg.inapoi si / sau in plus dupa ce termin dieta si ajung la mentinere....
__________________
Sa nu renunti ca nici nu stii ce pierzi!
nicol30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 576 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]