Subiect: Jurnal Cassy
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 15 iul 2010, 00:13:11
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Cassy

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna Cassy si bine ai venit in gasca
bravo pentru sport. cu timpul sa incerci sa maresti durata si intensitatea. eocamdata e bine asa pana te obisnuesti putin
Foarte bine ca esti atenta la ce mananci. deci presupun ca ai ales dieta personalizata
in ceea ce priveste apa.... e bine ca bei macar 1l. eu nici atat nu puteam sa beau. in schimb eram toata ziua pe cola. pana am avut probleme cu rinichii si m-am dat pe apa. dar tot mai beam cola. apoi am patit-o si cu stomacul si am renuntat complet!
mai beau din cand in cand dar foarte rar
sa sti ca apa nu trebuie sa o bei neaparat de sete. eu o beau si din plictiseala fac mereu sa am sticla de jumate de litru langa mine si mereu beau. ajung si la 3l jumate si e ceva in comparatie cu un pahar
Iti urez mult succes!!!!
Mai sincer nu-mi trebuie apa deloc. doar daca pap sarat iar cum nu pap sare ca nu ma lasa mama, nu mie sete deloc dar beau fie ca-mi trebuie fie ca nu cate o cana mare la fiecare masa + dupa ce vin de afara + nelipsitul ceai din fiecare seara.Si mai vroiam sa intreb ceva.. de exemplu daca mananc mai putin de 1000 de calorii e vreo problema? nu ma infometez.. pur si simplu mananc de ex dimineata un ou fiert cu salata,la pranz o ciorbita de legume care imi umfla burta si are si putine calorii iar seara nuprea-mi trebuie. Ma simt bine si nu am senzatie de foame.. sper ca e in regula
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]