Subiect: Jurnal Sashy
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 15 iul 2010, 00:56:48
minouse's Avatar
minouse minouse este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: 3 zile -4 kilograme

Citat:
Anterior postat de sashy Vezi mesajul
Astazi a fost ziua 1
Dimineata aveam 69.5 acum cantarul arata mai putin dar cel mai concludent va spun maine cum stau.
Unt de arahide nu am avut deci am renuntat la el.
Dimineata am consumat doar o cafea cu zaharina si o juma grefa la blander, la pranz nu am gasit ton decat in ulei dar am scurs bine uleiul si am spalat tonul de ulei, iar seara nu am avut alta carne slaba in frigider decat de caprioara si am mancat fiarta relativ 100g dar m-a umplut greata.
Concluzia: sunt infometata, mi-am mai uns foamea cu apa calda, insa maine e o zi mai generoasa. Nu se moare , sunt doar 3 zile...
Dupa aceea ma apuc de dieta cu orez. Am mai tinut-o o data si a dat randament, dar a2a oara nu a mai fost functionala...
Sashy las-o-ncolo de dieta, asta e pur si simplu infometare.
Te rog frumos renunta la ea si alege ceva sanatos, nu e vorba de efectul yo-yo aici ci de propria-ti sanatate.
Crede-ma ca stiu ce spun si eu am tinut prostii de diete ca asta si eram mai mai sa ajung la spital, bine ca nu a ajuns la stadiul sa-mi afecteze sanatatea, pt cateva zile de graba vei regreta toata viata. Sunt foarte multe diete sanatoasa si cu ele sa fi sigura ca nu vei mai pune kg la loc daca incepi cu adevarat un stil de viata sanatos.
Sunt foarte multe fete aici si le poti cere parerea si sa impartasiti idei.
Asa ca te rog sa te mai gandesti daca intr-adevar iti doresti sa tii dieta asta.....

PS: Ai grija de sanatatea ta ca e cel mai pretios lucru...
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live