Subiect: Tai chi Quan...
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 25 aug 2010, 16:50:25
Anycyk90's Avatar
Anycyk90 Anycyk90 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Personalizata
Date: 173cm, 56kg
Mesaje: 1.376
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Tai chi Quan...

Citat:
Anterior postat de amy0404 Vezi mesajul
Am am practicat arte martiale timp de un an si jumatate. In zilele de relaxare antrenamentul consta in Tai Chi. Nu este foarte usor, desi poate asa pare din cauza faptului ca miscarile trebuie executate incet (si corect), dar nici greu nu as putea spune. Depinde foooarte mult cum executi miscarile, daca sunt facute corect iti pune in miscare muschii si iti testeaza rezistenta si echilibrul, altfel nu prea faci mare lucru. Daca nu ai mai facut Tai Chi, iti recomand sa faci cu un instructor. Conteaza pana si cum iti tii genunchiul, in inerior/exterior/prependicular pe talta piciorului.....si multe altele.
In concluzie, e interesant si da, relaxant, iar practicat corect are si beneficii. Acum nu te gandi ca daca prcatici Tai Chi nu mai conteaza ce mananci. Intotdeauna conteaza ce mananci indiferent de tipul de activitate fizica, crede-ma am testat
Te astept cu feedback dac ate apuci de asta
Succes!
Mersi mult,am citit si eu cat de cat despre Tai chi si ma atras din punct de vedere al energiilor din interior...stiu ca nu este un sport dedicat slabirii si nu as practica-o pentru asta...ci ca relaxare si apropiere de linistea interna...As vrea sa incep prin octombrie dupa ce mi se stabileste programa la facultate...M-am interesat pe net si am vazut k este un club care se ocupa cu asta...prin octombri voi contacta antrenorul sa vad de program,cost si beneficii etc.Mersi mult pt informatie
Anycyk90, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat