View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 31 aug 2010, 20:50:30
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal catre fericire - grasunica24

Citat:
Anterior postat de grasunica24 Vezi mesajul
buna seara fetelor,
am decis sa deschid un jurnal pentru ca asa imi va fi mai usor sa imi monitorizez meniul,sa primesc sfaturi,ba chiar astept sa fiu urechiata atunci cand gresesc...
am decis sa deschid jurnalul aici pentru ca in 2013 ma casatoresc...da ,stiu,mai este foarte mult pana atunci,insa vreau sa fiu cea mai frumoasa mireasa am vointa,nu-i asa? vorba aceea..vrabia malai viseaza..
de cand ma stiu am tot avut pb cu greutatea..de vina cred ca sunt parintii..pana in clasa 1 am fost un copil normal,chiar slabut. dupa aceea a inceput calvarul. mereu am fost complexata de kilogramele in plus.am tinut cure peste cure cu rezultate mai mult sau mai putin remarcabile.imi aduc aminte ca prin clasa a 10 a aveam 64 de kg..eram mandra ca ajunsesem cat de cat normala...dar m-am imbolnavit de tiroida,am intrat intr-o oarecare stare de depresie si descurajare si iata-ma astazi la 24 de ani cantarind 114 kg....acum o luna,cand am inceput dieta cantaream 122 kg.
am cunoscut de 8 luni un om deosebit,care ma iubeste si imi doresc din toata inima sa ma schimb,sa fim fericiti.
am mancat mereu noaptea mult..sandvisuri cu paine,salam,sunca si ce mai gaseam....dulciuri in fiecare zi si multa inghetata. nu am fost mare fana a prajelilor niciodata.
am exclus din alimentatie :
-dulciurile-le-am inlocuit cu zaharina si ocazional cu o lingurita de miere de albine de la bunicul;
-painea-foarte rar cate o gura de pofta,dar niciodata mai mult;
-sucurile carbogazoase;
-prajelile;
-mezeluri,carne grasa
mesele pe timp de noapte

ce e nou in alimentatia mea:
-lapte cu cereale integrale;
-orez integral
-iaurt dietetic;
-supe de pui;
-salate de fructe si legume;

sport fac la bicicleta si dansez.

ceva sugestii??
am de slabit foarte mult si chiar am vointa necesara sa incep lupta cu mine,cu kilogramele in plus si sa incep nu o dieta ci un stil de viata nou in care sa ma regasesc si sa ajung la o greutate rezonabila.
va pup si va multumesc ca m-ati primit in comunitatea voastra.
mult succes tuturor si felicitari celor care au reusit sa isi atinga scopul
Bun venit printre noi, viitoare miresica

Ai foarte mult timp pana la nunta, ceea ce ma convinge ca vei fi o mireasa cu silueta pe care ti-o doresti.

Zaharina mai bine inlocuieste-o cu mierea sau zaharul brut
Este un "e" periculos.

Foate bune eliminarile, bravi

Acum, este interesant de vazut un meniu de-al tau, te asteptam cu raportul zilnic, sa vedem ce/cum papi.

Mult succes si ambitie
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat