Subiect: Lipo 6
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 06 sep 2010, 13:18:26
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Fat burners

Citat:
Anterior postat de MCS Vezi mesajul
Buna Slabuta, explozibilul se numeste Lipo 6 si contine - acu' sa te tii bine :
- Synephrine HCL (20mg) -
- Synthetic 99% Guggulsterones Z&E 1:1 (20mg)
- Yohimbine HCL (3mg)
- Caffeine Anhydrous USP (200mg)
- Bioperine®
Sunt informatii de pe site-ul producatorului, care afiseaza cu mandrie medaliile de aur primite in America din 2005 pana in 2008 pentru cel mai bun fat burner.
Din ce inteleg eu actioneaza in principal prin stimularea producerii de hormoni tiroidieni. Restul...adica cofeina, extractul de piper negru etc intra la diverse.
Eu am intrebat sportivi de performanta despre produs, il stiu si au luat aproape toti si spun ca e bun
Iar daca te uiti pe forumuri de culturism, body-building etc te ia capu'...mai toti inghit chestii din astea
Sincer, am fost surprinsa...poate am trait eu pe alta lume pana acum...
Nu ai trait tu pe alta lume, mai degraba lumea s-a intors cu fundu' sus. si brusc mancarea noastra a devenit o mare prostie, iar chimicatele mana cereasca.

Hai sa luam fiecare component in parte:

Synephrine HCL este o alternativa la efedrina (substanta care a fost interzisa si scoasa de pe piata din cauza riscurilor de sanatate).

Bineinteles ca produse cu efedrina s-au vandut (efedrina s-a continut si in produsele de slabit herbalife) erau la fel de laudate, asta pana sa ne anunte ca sunt periculoase.

Ok, efedrina nu mai era buna, bineinteles ca i-au gasit un inlocuitor. Dar de unde exista certitudinea ca in cativa ani nu vor anunta ca si acest "inlocuitor" este periculos si ne vor propune o alta substanta.

Observati un lucru interesant care se intampla destul de des in ultima vreme:
  • s-au vandut cativa ani la rand pastilele des labit superslim (cu tot marketing-ul de rigoare: sanatoase, etc). Anul acesta au fost interzise pentru ca, contin sibutramina.
  • margarina, (ca un produs sanatos) s-a vandut intr-o fericire multi ani pana cand s-a dovedit ca uleiurile hidrogenate sunt periculoase pentru sanatate si a fost inventat un nou proces - inter-esterificare (de unde stim ce se va anunta maine-poimaine, poate nici acesta nu va mai fi sanatos si se va inventa iar ceva nou)
  • e-urile - numai in ultimii ani cate e-uri au fost declarate periculoase iar pana acum s-au folosit fara nici o jena in diverse produse

si lista se poate continua la nesfarsit.

Eu am ajuns la trista concluzie, ca testele se fac pe "viu", nu in laborator, inainte de a lansa produsul pe piata.

Yohimbine prezinta efecte secundare ca: anxietate, cresterea ritmului cardiac, tensiune arteriala crescuta, insomnie, uneori: atacuri de panica, halucinatii, dureri de cap, ameteli.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat