View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 27 sep 2009, 18:10:30
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit re: Ampera-Inainte si dupa Bypass Gastric

Citat:
Anterior postat de Ampera Vezi mesajul
Once opon a time...

Asa incep toate povestile, asa-i? La fel incepe si a mea. Mananc. Doamne, suna a intalnirile alcoolicilor anonimi. Ma mir si mi-e jena ca ma aflu in situatia asta. Sigur apare intrebarea de ce? ''Doar nu esti singura''. Ei bine nu sunt singura, dar nici nu ma bucura ideea ca impart locul asta rusinos cu un numar nu foarte mare. Mi-e jena sa ma regasesc luptandu-ma cu kilogramele dupa atata munca si chin. Un an jumatate mai tarziu, un bypass gastric, un ulcer perforat, o hernie, un scos de bila, un al 2-lea ulcer si 5 operatii estetice si inca ma lupt cu kilogramele. INCA! Am impresia ca este lupta vietii mele. Eu am intrebat serios daca imi poate bypass-a creierasul, eu acolo am buba. Zambea medicul, zambeam si eu. Reusisem sa-l pacalesc ca-s pregatita psihic pentru o asemenea interventie. Nu realizam ca ma pacalesc pe mine, treaba era ca-mi furam singura caciula si mandra mai eram. Acum parca mi-a cam pierit zambetul dobitoc, dar nu total. Ete, reclama la tv la pizza si deja salivez. Jesus Christ!
Spatiul virtual e saturat de diferite povesti, care triste, care utile, care ''doar sa fie''. Din fericire inca am puterea de a crede in povesti, indiferent de inceputul lor. Inca visez la finalul fericit. Romantica din mine deja vede calul alb fluturandu-si coama...
A fost odata ca niciodata Ampera la 125 kg. Cum a ajuns acolo? Simplu: se facea ca nu vede, evita sa vada, sa SE vada. Sanatoasa era tun, gasca era in jurul ei, scoala mergea ok, Cupidon isi facea treaba...ce era de vazut? Nu era nicio problema, nu era nimic de rezolvat. Numai ca intr-o zi a vazut fara sa vrea si a zis STOP.
(va urma)
Ampera, in primul rand felicitari pentru aceasta schimbare majora, arati foarte bine, iar in al doilea rand, vroiam sa iti spun, ca erai frumoasa chiar si la ceva kg in plus

Eu sunt de parere ca toate dintre noi care se lupta cu kg, au mici/mari probleme cu creierasul, el raspunde de toate Asa ca prima solutie este sa il pui la punct si dupa sa slabesti linistita Eu am dus o lupta crancena, timp de multi ani, si cand am castigat-o am scapat de toate problemele de dinainte si sunt tare impacata cu mine insumi, din punct de vedere silueta din late puncte de vedere inca mai duc lupta cu capsorul sper sa le castig si pe alea

Ca sa nu te mai plictisesc cu povestile mele iti spun succes in ceea ce ti-ai propus, si sa stii ca merita ceea ce faci, arati din ce in ce mai bine
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii