View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 18 oct 2010, 15:14:22
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!

Citat:
Anterior postat de MichelleLaFolle Vezi mesajul
Buna fetelor , Sunt noua pe forum si am si eu nevoie de ajutor . In luna septembrie aveam 52.5 kg , nu vroiam neaparat sa slabesc dar m-a batut gandul sa merg la sala (aerobic , tae-bo , step-aerobic : 50 minute cu tot cu incalzire ) sa-mi tonific musculatura si probabil sa dau jos 1-2 kg fara prea mult efort. Mi-am pastrat obiceiurile alimentare cu care ma mentineam la 52.5 dar mai putine dulciuri si mai multe salate. Dupa 2 saptamani surpriza neplacuta 2 kg in plus si hainele foarte stramte ,aveam 54.5 kg ,am inceput sa fiu si mai grijulie iar dupa aceea a 3-a saptamana aveam deja 55 kg . Am inceput dieta South Beach din disperare ( proasta alegere in cazul meu deoarece ceea ce-mi place mai mult e fix ceea ce trebuie evitat in dieta : lactatele , painea , fructe si dulciuri ) pe care nu am reusit sa o tin mai mult de o saptamana dupa care ceea ce m-a descurajat faptul ca am vazut doar 0.5 kg mai putin si o frustrare enorma ( muream de pofta dupa un bol mic de cereale cu lapte sau macar o salata mica de fructe). Am decis sa renunt la dieta si am vrut sa mananc o bucatica de ciocolata si din acel moment s-a declansat o pofta nemarginita sa mananc orice dulce vad in fata ochilor cu greu abtinandu-ma dar pana la urma cedand (nu voi mai tine dieta aceeasta niciodata) . Am pus bineinteles inapoi acel jumatate de kilogram dar problema mea acum este sa nu ma ingras mai mult. As dori sa o iau de la capat ..... cu o dieta ce m-ar ajuta sa slabesc macar unde eram in septembrie daca nu mai mult , sport fac aproape in fiecare zi dar nu inteleg de ce in cazul meu exercitiile cardio nu au acelasi efect ca si in cazul celorlalti . Va rog frumos ajutati-ma . Imi cer scuze pentru cat m-am lungit.
Buna Michelle
Ai facut foarte bine ca ai scris mai multe detalii.

In general, in momentul in care te apuci de sport, la cantar arata mai mult, datorita cresterii in masa musculara.

Ti-ai luat si masurile in cm?

Da-ne un exemplu de meniu in perioada in care nu tineai SB si te-ai ingrasat acele 2 kg.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat