Subiect: - 26 de kg
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 05 oct 2009, 16:52:01
Laura's Avatar
Laura Laura este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 aug 2009
Locaţie: Cluj, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1700 calorii
Date: 168cm, 59.9kg
Mesaje: 3.843
Aprecieri acordate: 2.890
Am fost apreciat(a) de 1.927 ori in 960 mesaje
Implicit Re: - 26 de kg

buna roseadria...
bine ai venit pe forum si bafta multa in lupta care o sa o incepi
chiar ma intrebam de ce vrei sa incepi doar din 7...acum am inteles...daca e ziua ta atunci ai voie la ce vrei tu...si iti spun de acum LA MULTI ANI!.......
acum cu referire la dieta...eu te sfatuiesc sa nu faci prostia sa incepi de la 800 calorii pe zi...asta e infometare curata......metabolismult tau o sa incetineasca si o sa arzi tot mai greu caloriile....deci nu fa asta!!!!!!!!!!!!!treci de 1000 calorii/zi......asa o sa slabesti sanatos si nu o sa mai pui inapoi....banuiesc ca vrei sa slabesti si sa iti mentii sanatatea si kg sa nu mai vina inapoi(citeste prin jurnalele fetelor si vezi acolo sunt multe sfaturi cu referire la extrema asta cu numarul mic de calorii)....eu itii spun din proprie experienta ...am inceput la 1 septembrie dieta si am consumat cam 1200-1300 calorii/zi si au fost si zile cand am ajuns si la 1800 calorii,,,,si totusi de atunci pana acum am slabit cam 5 kg...bine inteles am facut si sport.....cam de 4-5 ori pe saptamana am facut taebo....pe ma ajuta enorm pentru ca lucreaza tote partile corpului si transpir multtttttttttttt......
iti doresc ambitie, rabdare, perseverenta si mult curaj....o sa ajungi o slabuta
__________________
Gardianul de care am nevoie - jurnalul meu.