View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 07 nov 2010, 18:47:03
Anyya's Avatar
Anyya Anyya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 nov 2010
Locaţie: Alba Iulia, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Dukan
Date: 155cm, 51.5kg
Mesaje: 426
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Mentinere dupa dieta mayo

Am luat dieta de pe acest site dieta daneza ii mai spune sau mayo am slabit cu ea vreo 3 4 kg nush exact.cantarul meu are ceva probleme dar ori cum se observa..mai ales p haine..vreau sa nu ma mai ingras si daca se poate sa mai dau ceva jos dar nu printr-un regim asa strict..dieta daneza este dieta d 13 zile..foarte stricta dar am reusit sa o tin...am vazut cat de multe fete au reusit sa slabeasca si sa se mentina cu ajutorul acestui site..cu ajutroul vostru si de aceea va rog sa ma ajutati si pe mine deoarece ma lupt cu kg d ktiva ani...la 16 ani am avut 61 d kg deoarce am avut hipotiroidism si am slabit pana la 48 cu ajutorul unui regim si pastile date de un medic endocrinolog...iar acu ma invart intre 48-52..si imi doresc sa nu mai depasesc 48 kg... nu am specificat k ii mai spune si dieta daneza si poate de aceea nu ti-ai dat seama de ce dieta vorbesc dar dk nici sub numele asta nu o recunosti iti spun in ce consta...multumesc mult :*:*
Anyya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1602 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1085 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 828 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat