Subiect: Reductil
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 23 apr 2009, 17:02:51
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Eu am o cutie de reductil acasa..si din cate am studiat inainte sa le cumpar am ajuns la concluzia ca erau cele mai ok in domeniu..cu conditia sa fi obez...dupa cum scris si mai sus..nu sunt pentru slabit cosmetic..sunt pentru oameni cu probleme serioase

Din cate am citit am vazut ca au avut efect doar la persoanele care erau obeze si majoritatea persoanelor care au slabit cu ele au avut anumite simptome neplacute...printre cele mai frecvente era senzatia de sete, dureri de cap si insomnii...

Pana sa imi aduca cutia persoana care am rugat-o m-am apucat de mancat sanatos si cand mi le-a adus nu am considerat necesar sa le mai incep...le am si acum le tin la naftalina

Si aviz amatoarelor: nu inlatura efectul yo-yo..acesta va aparea daca in momentul in care renuntam la pastile ne intoarcem la obiceiuri nesanatoase..cu sau fara pastile trebuie mancat sanatos..si daca iei pastile cand nu le mai iei trebuie sa continui sa mananci sanatos...
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat