View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 30 nov 2010, 21:48:47
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit Mihaela1006

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Buna Mihaela

Sa fie intr-un ceas bun acest jurnal.
Montignac este o dieta buna, sunt sigura ca vei avea rezultate frumoase, mai ales ca o vei combina si cu exercitii fizice.

Ce exercitii/sport ai in plan?
multumesc

dieta Montignac e buna si verificata, imi lipsea doar putina determinare si am gasit-o in sfarsit.

merg deja pe jos de doua ori pe saptamana cate o ora in ritm foarte alert, propriu-zis am inlocuit in doua seri un mijloc de transport cu o plimbare energica (am inceput sa nu mai obosesc dupa ce am facut drumul vreo trei saptamani la rand )
in plus duminica am gasit posibilitatea de a face doua ore balet la o scoala care primeste si adulti, pentru inceput pentru a se ajunge la o anumita forma fizica se lucreaza prin exercitii toate grupele de muschi, si doar la sfarsit facem concret anumite miscari specifice de balet... dupa prima sedinta nu pot nici sa rad fara sa imi simt toti muschii abdomenului iar cele mai dificil de executat miscari am de gand sa le repet si acasa in fiecare zi, saptamana asta in serii de cate 10, saptamana viitore poate urc la 20, samd... o iau incet pentru ca am neglijat complet miscarea in ultima vreme.
De ce balet? Relaxarea adusa de muzica din sala de balet este poate singurul lucru care ma motiveaza sa ies din casa duminica... iar miscarile sunt in ritmul muzicii