View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 21 dec 2010, 21:50:55
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Cum se slabeste la menopauza

Citat:
Anterior postat de nh1963 Vezi mesajul
Exista o mare problema, pe care vad ca nu a adus-o nimeni in discutie.Acea categorie "defavorizata", de femei intre 40 si 50, care deja sunt la menopauza de ani buni.
Am tot incercat sa gasesc solutii pe net, dar nu am gasit nimic concret.Astept sfaturi.
Am 47 de ani, sunt la menopauza de 12 ani. In ultimii ani ma ingras, de la gat in jos fara picioare care arata ca 2 bete. Burta mea arata ca si cum as sta sa nasc.
am tinut diete si...nimic...manac normal, nici prea prea, nici foarte foarte...fara prajeli si grasimi. Nu am timp de sport, stau la servici de la 8 pana la 19, nu mai am putere sa fac ceva. in week end ma mir cum sa rezolv problemele casei mele sau ale parintilor si casei lor, asa ca nu am sanse sa fac vreun sport.
Inteleg ca slabirea la menopauza este foarte dificila si depinde de anumiti hormoni pe care noi, femeile cu aceasta probleme, nu ii mai avem
Ce e de facut??
Ai dreptate...eu nu mai am de vre-o 3 ani si m-am ingrasat cam 40 de kg de atunci.Solutie nu am,caci nu am fost la nici un control