Subiect: Jurnal Banana
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 27 dec 2010, 20:32:14
crissa17's Avatar
crissa17 crissa17 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 20 nov 2010
Locaţie: Bucuresi, Romania
Vârsta: 32
Dieta: disociata
Date: 170cm, 80kg
Mesaje: 565
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal Banana

O sa incep prin a-mi da cu umila mea parere, pe care sigur nu o sa o agreezi. Ai 175cm, si 60kg, scuze 57kg. Cred ca este tare bine, nu este bine sa fi prea slaba, sa ti se vada osele, pentru ca te duci in cealalta extrema...asta este parerea mea, in legatura cu ce vrei tu.

Acum sa iti dau sfaturi pentru cele 2 kg pe care vrei sa le dai jos. Poti sa le dai jos exact cum ai spus tu fara fast food uri, snack-uri, carbogazoase, si dulciuri.

Sport poti sa faca in fiecare zi, dar cu moderatie, in jur de 30 de minute pentru inceput, bicicleta sau ce ai tu, aerobic, cardio. Si in 2 saptamani, o sa ai sigur 55kg.

Bafta, te astept cu -2 kg. Sa ne spui si noua daca vrei cam ce mananci, si ce sport si cat faci.

Te pup
crissa17, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2210 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1693 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]