View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 26 apr 2009, 15:36:19
mihaa's Avatar
mihaa mihaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 172cm, 68kg
Mesaje: 75
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Buna Mihaa!
Bine ai venit in gasculita noastra.

O sa te dezamagesc probabil cu ce iti voi spune. Ai avut si probabil ai in continuare, un regim foarte haotic. Cheia succesului sta in ordine, echilibrare si atentie.

Nu te gandi sa slabesti rapid pentru ca nu iti va reusi nimic bun. Poate vei slabi rapid, sau vei slabi cate kg iti doresti tu, dar cat de repede vor pleca tot asa de repede se vor intoarce.

Eu ti-as recomanda sa faci putina ordine in regimul tau. Sa iti stabilesti o masa de dimineata, cu cereale si lapte, la prima gustare sa papi in mar, la pranz sa mananci niste proteine (crane de pui, peste) cu legume. Nu le-am vazut in regimul tau, ceea ce nu este bine, iti privezi organismul exact de lucrurile esentiale.
La o doua gustare iar un mar. Iar la cina un iaurt usurel. Ti-am gandit un regim din ce mai mananci tu, dar si ce iti mai lipseste.

Si sunt sigura ca vei slabi, poate nu 30 kg intr-o luna, dar 5-6 sigur.

Era sa uit, sportul este foarte important, sper ca nu vrei sa te trezesti cu vergeturi cand vei avea greutatea dorita.

Mult succes si sa ne auzim numai de bine.

Dar cu acest regim am slabit mult...
Dimineata nu o sa pot manca pentru ca ma duc la scoala
Si nu am timp sa mananc nimic.
Dupa amiaza deobicei mananc
Supa , ciorba ...
uite
ce am mancat azi
un ex

dimineata 2 senwichiuri

mere pana acum si fulgi
acum am mancat supa cu galusti
si
o lingura de salata

si mai mananc seara pe la 7 un iaurt
nui bine?
mihaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1818 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1301 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat