View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 08 ian 2011, 22:11:36
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal queen persia

Citat:
Anterior postat de queen persia Vezi mesajul
Buna! Am intrat si eu de curand in aceasta comunitate. Am aproape o saptamana. Doar ca nu am inteles exact cum e cu caloriile si consumul de calori. Vreau sa slabesc sanataos. M-am saturat de toate dietele minune care m-au adus intr-o stare foarte urata.
Am inteles ca nu am voie sa am un consum mai mic de 1000 de calorii. OK Eu depasesc 1000 dar dupa ce scad caloriile consumate imi raman sub 1000. Si nu stiu daca e bine sau rau. Si mai am o intrebare e vreo problema daca fac sport seara pe la 8-9? Doar atunci am timp de tae bo. Multumesc!
Felicitari pentru efortul si ambitia pe care o depuneti!
Bine-ai venit !
Cum a spus si Riky, papa 1200 -1300 cal, ca sa ai de unde scadea cand vei stagna. Sport nu are nimic daca il faci seara, nu conteaza cand il faci.. conteaza sa-l faci !
Tae-bo e o alegere buna! Dar poti alterna cu hip hop abs, zumba,aerobic etc
Succes
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]