View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 15 ian 2011, 11:29:21
rozica1965's Avatar
rozica1965 rozica1965 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit re: Jurnal slabit ileana63

Citat:
Anterior postat de ileana63 Vezi mesajul
In primul rand, bun gasit tuturor slabutelor de pe forum! Ma alatur voua in incercarea (a cata oare...) de a deveni mai slaba, mai frumoasa si in primul rand sanatoasa.Stiu ca nimic nou in ce spun, dar incerc sa ma conving in primul rand pe mine sa fiu perseverenta si sa incerc sa slabesc.
Este prima zi. Am 94,6 kg.(Stiam de 93) Este topul kg mele .M-am speriat cand am urcat pe cantar.Poate nici nu o faceam la ritmul de viata pe care il duc, dar nu ma simt bine si cautam explicatii. Bineanteles ca greutatea este singura explicatie a tensiunii ridicate , palpitatii, samd.Cand vroiam sa ma ascund dupa deget ziceam ca de vina este spasmofilia capatata in urma cu 11 ani in urma tot a unei cure dragonice de slabit.
Iata-ma acum mai matura, cu experienta, cu materiale despre slabit , si incerc sa imi ajut organismul macar putin. Ptr. ca sunt pe o panta descendenta a sanatatii.
Nu mi-am stabilit inca o dieta clara.Mi-e si frica, sa spun drept, sa respect vreo dieta. Astazi imi fac timp sa citesc mai in amanunt Dieta Montigniac.
Oricum mi se pare interesant faptul ca imi pot calcula meniul propriu, cu ajutorul acestui site minunat. Dimineata am baut 400 ml apa( nu prea beam apa si asta nu era bine).Si pana la ora aceasta am mancat 2 mere. Mi-am adunat din gradina, chiar daca e iarna, ce nu am cules in toamna: o varza rosie, gulii, ridichi negre si verzisoare de Bruxelles.O sa incerc sa fac o salata, si un gratar la pranz.
O sa revin curand sper.Nu prea ma tin de jurnale de regula.De aceea "sper".poate scriind aici voi fi nevoita sa ma tin de treaba.
Bine ai venit Ileana
Aici iti va fi mai usor sa slabesti,ne sustinem una pe alta.Poti intra si pe forum,la slabute la 40 ani....sa vezi circ si slabit la noi.
Citeste pe Montignac,e bun.Ideea de baza este sa elimini painea alba,fainoasele,dulciurile ,grasimile ,sucurile.Trebuie sa iei 3 mese plus doua gustari.Important e cum combini alimentele,adica sa nu mananci carne cu paine alba si garnituri de cartofi,orez,paste.Carnea se mananca doar cu legume ,zarzavaturi,fierte sau crude.Mancarea sa nu o mai faci cu prajeli,iar carnea fiarta sau gratar.Poti manca rar orez sau cartofi dar fierte si doar cu salate,fara carne si paine.
Cam asta e principalul.IAR DULCIURILE,....ADIO!!!!!!....Mai tarziu vei papa doar ciocolata cu cacao multa,sau ceva dietetic facut de tine.
Sa intri pe forum sa vb cu fetele si poti citii si jurnalele noastre.Mai vb