View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 20 ian 2011, 15:44:40
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mamica Alessia

Citat:
Anterior postat de alessia87 Vezi mesajul
hello hello!!
Azi m-am cantarit...mi-a aratat 61,5 hmmm cred k sunt pe drumul cel bun ,chiar dk am mai pacatuit
Sunt happy k reusesc sa tin fara mari abateri shi deja chiar mi se pare usorn-am renuntzat sa imi beau cafeaua cu o ling-ta de zahar...dar e doar O ling. fatza de tonele de dulce ingerate zilinc
Meniul meu de azi suna cam asa:
MD iaurt cu fructe light +2 linguri pline de cereale fitness
un 3in1 k nu am avut chef de cafea naturala

GUST juma de felie mica de paine graham cu o linguritza de zacusca de legume(pofta asta )

PR. ficatei cu ceapa la teflon shi poate un polonic de ciorba de pui cu legume shi bors portii mici!!

CINA ink nu stiu dar as papa o omleta tot la teflon cu ciuperci shi ardei rosu

P.S azi am facut shi vreo 15-20 min sport mai intes plus ceva curatiene
Buna Alessia, sfatul meu este sa renunti la cerealele fitness, au zahar si alte minuni, mai bine le inlocuiesti cu fulgi de ovaz si secara, si ca sa fie dulci, pui putina miere, si scortisoara, pt aroma.
La fel iaurturile cu fructe, chiar daca scrie light/diet, au putine grasimi, dar multe zaharuri, mai bine iti prepari singura, si iaurt degresat si cateva bucatele de fructe.

succes!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]